TetraPak - streetcom

Witam Was :)Powiem Wam kilka słów na temat kampanii "Karton! zamiast konserwantów - Tetra Pak", do której udało mi się zakwalifikować w agencji marketingowej Streetcom.

Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się bardziej tematyką ekologii oraz zdrowego żywienia, a tutaj akurat kampania idealna dla mnie  :)Ideą i misją kampanii jest przekazanie informacji, w jaki sposób opakowanie i technologia Tetra Pak pomagają zachować naturalne bogactwo żywności bez potrzeby stosowania w niej konserwantów.


Od początku :

Co to są konserwanty ?

Konserwanty to substancje dodawane do żywności mające na celu przedłużenie jej trwałości i ochronę przed działaniem drobnoustrojów.

Jakie korzyści daje opakowanie kartonowe? Co takiego ma, że produkty w kartonie nie wymagają stosowania konserwantów ?

Opakowanie kartonowe jest wielowarstwowe. Poszczególne warstwy kartonu mają różne właściwości ochronne. Chronią przed tlenem, światłem, wnikaniem obcych zapachów. Połączenie tych cech opakowania kartonowego z oddziaływaniem na produkty podwyższoną temperaturą (np. pasteryzacja) zapewnia trwałość żywności przez dłuższy czas bez potrzeby stosowania konserwantów.


Czy warstwa aluminium jest w kartonach niezbędna ?Aluminiowa warstwa w aseptycznych kartonach Tetra Pak zapewnia właściwości ochronne kartonu. Zabezpiecza produkt przed wnikaniem tlenu, światła, obcych zapachów, drobnoustrojów. Między warstwą aluminiowej folii a sokiem znajduje się polietylen uszczelniający opakowanie od środka. Ani on, ani aluminium nie przenikają do produktu.

Czy opakowanie kartonowe jest ekologiczne ?

Opakowanie kartonowe wytwarzane jest przede wszystkim z naturalnego, odnawialnego surowca – celulozy. Drewno do jej produkcji pochodzi z upraw leśnych prowadzonych wg zasad zrównoważonego rozwoju. Opakowania Tetra Pak mogą zostać poddane ponownemu przetworzeniu. Warstwa papieru zawarta w kartonie w procesie recyklingu staje się surowcem do produkcji m.in. tektury falistej, ręczników papierowych, czy chusteczek higienicznych.Jeżeli chcecie zapoznać się bliżej z akcją zapraszam na stronę Tetra PakA od agencji marketingowej Streetcom otrzymałam :Pudełko, które samo w sobie wyglądało jak soczyste jabłko :zawierało :

3 małe przeciery pomidorowe firmy Pod Ravka ( 200 g)


same naturalne składniki i oczywiście opakowanie można poddać recyklingowi :)


 przecier pomidorowy firmy Łowicz ( 500 g ) kukurydzę i groszek firmy Kwidzyn ( 380 g )najbardziej ucieszyło mnie udoskonalenie otwierania produktów :)

zarówno kukurydza, jak i groszek zawierają tylko naturalne, zdrowe składniki :) 
 sok Złote Jabłka z delikatnym miąższem ( 1 l ) sok Karotka - banan, marchew , jabłko ( 1 l ) soczek dla dzieci - jabłko 


na każdym soku widnieje logo Tetra Pak  oraz dodatkowo magnesy na lodówkę Polecam Wam zapisanie się na stronie Streetcom

oraz zajrzenie na stronę
Tetra Paka czy Wy też zwracacie uwagę na to czy zdrowo jecie ?

Interesujecie się tematyką ekologii ? :)

Staracie się "żyć w zgodzie z naturą"?  :)
Pozdrawiam
darmowy hosting obrazków

9 komentarzy:

 1. muszę przyznać, że nie jestem specjalnie w temacie ekologii ale sama coraz częściej zwracam uwagę na to co pisze na opakowaniach:) niemniej jednak trzeba przyznać, że temat ekologii raczej nie jest priorytetem....żeby tylko nie okazało się, że wszyscy zaczną się martwić o środowisko jak już będzie za późno...pyszne rzeczy dostałaś:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Streetcom ma świetne akcje. Ja jednak ostatnio nie mam szczęścia do zakwalifikowania się ;/

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się wreszcie zarejestrować na tej stronce.

  OdpowiedzUsuń
 4. osobiscie nie polecam kwidzynskich wyrobow :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie popieram tego typu akcje!

  OdpowiedzUsuń
 6. ale fajna paczuszka!! jestem na tej stronie ale nie wysłałam im listu tego potwierdzającego ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Haha, ale świetne, a opakowanie mnie rozwaliło- boskie :>

  OdpowiedzUsuń
 8. To pudełko jabłuszkowe jest genialne! Takie soczyste ;P

  U mnie ruszyło właśnie rozdanie - zapraszam ;) Może tym razem szczęście Ci dopisze ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. hmmm Hortex uwielbiam ich soczki moje maluchy również ... :)

  OdpowiedzUsuń